MENU

Potisk textilu

Kromě sítotisku nabízíme i tyto potisky textilu a oděvů.

Sítotiskový transfer
Tiskne se sítotiskem na přenosový papír v opačném pořadí než u přímého tisku na přírodní i umělé textilie. Po natištění se barvy pomocí teploty a tlaku na transferových lisech přenáší z přenosového papíru na potiskované reklamní předměty (čepice, deštníky, tašky apod.). Výhodou sítotiskového transferu je vyšší denzita barev zvláště na tmavých odstínech textilií a větší přesnost jejich soutisku. Transfer sítotisku se používá také pro potisk triček.
Výhodou tohoto druhu potisku je, že je možné připravit potisky do zásoby pro pozdější potisknutí.
Transfer je ideální pro potisk těžko dostupných míst (např. kapsiček u montérek).

Flex tisk
Flex je tisková technika, kdy je motiv vyřezán z barevné fólie a pak pod vysokým tlakem a teplotou přenesen na textilní materiál.
Potisk je mírně vystoupen z tkaniny, tento druh potisku vzniká za použití Flex fólie, která se potiskne, případně vyřezá a za vysoké teploty a tlaku nalisuje na textil (nejlépe bavlněný). Flex fólie jsou typické svým celistvým, lehce elastickým, hladkým, trvanlivým a lesklým vzhledem.
Jsou nevhodné pro tisk stínů, barevných přechodů a složitých grafik.
Ideální pro potisk malých serií – již od 1kusu textilu.


Reflexní potisk
Speciální tisková technika, kdy je motiv vyřezán na plotru z folie, která reaguje na světlo a má v sobě reflexní prvky.
Tato technika je vhodná pro označení pracovníků ve výrobě, skladníků případně jiných odvětví kde jsou vysoké požadavky na bezpečnost práce.